Sociální podnik

Společenská zodpovědnost

Společenská zodpovědnost

V TEXmanu jsme se rozhodli, že textil budeme vyrábět natolik udržitelně, jak je to možné. Využíváme každý centimetr tkaniny, abychom minimalizovali plýtvání, a lůžkoviny šijeme tak, aby sloužily dlouho v souladu s naší filozofií.


Jsme sociální firma - snažíme se najít rovnováhu mezi ekonomickými, sociálními a environmentálními cíli. V praxi to znamená, že jsou pro nás důležité nejenom ekonomické výsledky a okamžitý profit, ale také spokojení a motivovaní zaměstnanci. Také se snažíme šetřit životní prostředí - minimalizujeme přepravní náklady, vybíráme certifikované materiály, kromě bavlny a přírodních surovin používáme recyklované materiály a pokud je to možné, nakupujeme od českých dodavatelů.


Družstevní forma podnikání umožňuje zaměstnancům uplatnit svůj vliv na řízení firmy a zároveň je vede k větší zodpovědnosti za společné dílo. Pracují u nás hlavně ženy, které z důvodu svých zdravotních potíží nebo třeba proto, že pečují o své děti nebo rodinné příslušníky, nemohou přijmout běžně dostupnou práci.


Investujeme do budoucna – většinu zisku používáme k dalšímu rozvoji družstva. Vylepšujeme technologii výroby, udržujeme dlouhodobé vztahy s našimi dodavateli, investujeme do zaměstnanců a v neposlední řadě do příjemného pracovního prostředí.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info